همسر داری 

کارهایی مثل پخت و پز، شستن لباس و ظرف‌، گرفتن دارو و پرداخت قبوض را می‌توان در لیست کارهای مربوط به ارائه خدمت به همسر و همسرداری اضافه کرد.
ولی همسرداری به تفکر، برنامه‌ریزی، اختصاص وقت، تلاش و انرژی مضاعفی نیاز دارد.

البته دنبال کردن سبک زندگی پدر و مادر خوب است و تقریباً همه‌ی ما دوست داریم مثل عملکردمان در خانه پدری ،  رفتار کنیم ؛  ولی الآن خیلی چیزها عوض شده ،

اول اینکه کارهایی که ما در دوران نامزدی انجام می‌دادیم دلیل بر این نیست که بعد از ازدواج نیز آن‌ها را انجام دهیم. در دوران نامزدی حال و هوای عاشقی متفاوتی داریم اما بعد تبدیل به همان آدمی می‌شویم که قبل از عاشقی بوده‌ایم.

 در ثانی رفتار ما تحت تأثیر کارهای والدین ما، شخصیت ما، دید ما به عشق، احساسات و نیازهای لحظه ای ما قرار می‌گیرد.

وقتی زندگی زیر یک سقف را شروع کردید باید انتظارات یکدیگر را برای ابراز عشق برآورده کنید.

بدانید عشق یک انتخاب است و به اجبار نمی‌توان آن را به‌دست آورد.

در حقیقت عشق به این معناست که به تصمیم خودت ، چیزی به طرف مقابل بدهی یا به خواست خودت کاری برایش انجام دهی.پس عشق طلب‌کردنی نیست،اما درخواست کردن در عشق جائز است . درخواست کردن به عشق، جهت‌ خاصی را نشان می‌دهد .... اما طلب کردن، جریان عشق را متوقف می‌کند.

طلبکار بودن و انتقاد کردن در زندگی فاصله‌هایی را ایجاد می‌کند. شاید با انتقاد بتوانید همسر خود را قانع کنید طبق میل شما رفتار کند اما آن رفتار، رفتار عاشقانه‌ای نیست.
با درخواست کردن می‌توانید عشق را در مسیر درست آن هدایت کنید.

شما چگونه اید؟

_ به‌جز انجام کارهای روزمره و خانه‌داری چه فعالیت‌های همسرداری دیگری انجام می‌دهید؟

_ از همسرتان بخواهید ده مورد از کارهایی را که دوست دارد شما انجام دهید، بنویسد و آن‌ها را بر طبق میزان علاقه از یک تا ده اولویت‌بندی کند.

_ وقتی همسرتان خانه نیست، کارهایی که دوست دارد را به کمک فرزندانتان انجام دهید. با بچه‌ها جلوی او ظاهر شوید و بگویید سورپرایز، بعد کارهایی را که انجام داده‌اید برای او تعریف کنید.