دریافت هدیه 

هدیه‌ها نمادی از عشق و دوستی‌ هستند.

 در جشن‌های ازدواج، عروس و داماد حلقه‌ای را به نشانه‌ی عشق به یکدیگر هدیه می‌دهند. حتی دو نفر می‌خواهند از یکدیگر جدا شوند حلقه‌ی ازدواج خود را درمی‌آورند و به یکدیگر برمی‌گردانند.

 هدیه‌ها در رنگ، اندازه و شکل‌های مختلفی هستند. بدانید که اگر کسی زبان عشقش فقط هدیه باشد به ارزش مادی آن نگاه نمی‌کند، مهم این است که به یاد او هستید.

حالا از کجا بفهمیم چگونه شروع کنیم؟
ابتدا لیستی تهیه کنید. باید بدانید چه چیزی همسرتان را خوشحال می‌کند یا نگاهی به هدیه‌هایی که دیگران به او دادند بیندازید. 

آیا از دریافت هدیه‌های دیگران خوشحال شد؟

 از افرادی که همسرتان را می‌شناسند کمک بگیرید. 

نگران نباشید اگر توان خرید هدیه را ندارید خودتان آن را درست کنید، از حیاط خانه، کوچه یا خیابانی که می‌شناسید شاخه گلی بگیرید و به او هدیه دهید.

 روز تولد او را به‌خاطر داشته باشید، حتی تاریخ عقد، ازدواج و آشنایی اولیه‌تان را فراموش نکنید. سعی کنید در چنین روزهایی به او هدیه دهید.

چرا باید برای همسرتان هدیه بخرید؟
اگر به این حقیقت پی ببرید که زبان عشق همسرتان دریافت هدیه است، متوجه می‌شوید که خرید هدیه برای او بهترین سرمایه‌گذاری برای شماست.با این کار برای پر کردن مخزن عشق همسرتان و تداوم رابطه‌ی زناشویی قدم برمی‌دارید.

وقتی مشکل مالی دارید و نمی‌توانید هدیه‌ای بخرید هدیه‌ی حضور را فراموش نکنید.

 در بحران زندگی زناشویی و لحظاتی مثل فوت یکی از والدین یا اعضای خانواده، حضور فیزیکی موثر می‌تواند عاشقانه‌ترین هدیه‌ای باشد که تاکنون دریافت کرده است.