- مانند یک ملکه ایفای نقش کنید:

1- مودب باشید.

با آداب سلام کنید. ملکه انگلیس مثال خوبی برای این مورد است. او همیشه می گوید: لطفا و یا متشکرم؛ حتی اگر اطرافش پر از افراد دون پایه باشد. او با همه مهربان است، حتی وقتی این احساس را ندارد – بعلاوه هرگز اعتراف نمی کند که احساس واقعی او چیز دیگری است.

 • یک ملکه هرگز با صدای بلند حرف نمی زند و به دیگران دستور نمی دهد. او مهربان و دوستانه رفتار می کند و به دیگران اجازه صحبت می دهد و منتظر می ماند تا نوبت پاسخ دادن او برسد. او با این که شخص مهمی است، به طرز شگفت انگیزی زمان را صرف گوش دادن به صحبت دیگران می کند.
 • او حتی هنگام صحبت کردن با تلفن هم مودب است. و حتی اگر پیامی بفرستد، آن هم مودبانه خواهد بود.

2- یک کتاب در مورد آداب معاشرت بنویسید.

البته نه به معنای واقعی کلمه بلکه یعنی  بدانید چه موقع به موضوع ملکه شدن بپردازید. 

 • می دونید چرا ملکه این همه چیز می داند؟ چون بخش آداب معاشرت را شخم زده. اگر فکر می کنید ساده است، آداب و رسوم فیلم دیدن، حتی آداب و رسوم آسانسور و ... وجود دارد، همین حالا خواندن را شروع کنید!

3- دائما مراقب دیگران باشید.

کاملا بر عکس این که فکر می کنید ملکه روز پر مشغله ای دارد، او همیشه در کنار مردم است، با آن ها صحبت می کند و دنبال فرصتی برای کمک به دیگران می گردد. او ممکن است به صورت داوطلبانه در پناهگاه افراد بی خانمان یا محل نگهداری حیوانات حاضر شود یا در جمع آوری کمک های مالی کمک کند. حتی ممکن است به مردم در سازماندهی کارهایشان کمک کند – هر کاری که موجب شود در جامعه حضور داشته باشد و از آن جایی که توانمند است؛ دوست دارد از آن برای انجام کارهای خوب بهره بگیرد.

4- شخصیت خوبی داشته باشید. 

یک ملکه متضمن حقیقت، عدالت، رحمت، همدلی و عدالت است. او با فضیلت و محکم است و همیشه طرفدار حقیقت است. او کوته فکر، خودخواه یا فریبکار نیست. پس به وعده ‌های خود عمل کنید. راستگو باشید. وقت مردم را هدر ندهید. و قطعا متکبر نباشید!

 • غرور نشانه ناامنی است. افراد قلدر فقط به خودشان توجه دارند و فکر می کنند که بهتر از دیگرانند و  آنها را بی فایده می بیند . بنابراین بدانید که حتی اگر شما یک ملکه باشید، همه ی افراد ارزش دارند. همه کارها و عمل شما را می بینند، پس به درستی رفتار کنید منصفانه، عادلانه، صادقانه و آرام.

5- سیاست مدار باشید.

ملکه همیشه با تصمیمات مهمی رو به رو است. او صحبت دیگران را خوب گوش می کند و با این که سخت است اما تلاش می کند خودش را جای دیگران بگذارد و با درایت و حساسیت به مشکلات آن ها رسیدگی می کند. 

 • وقتی با موقعیت جدیدی رو به رو شدید، قبل از صحبت، خوب فکر کنید. حقایق را سبک سنگین کنید و تا حد امکان با ملاحظه اظهار نظر کنید. مثلا : یکی از دوستانتان می گوید که مردم همجنس گرا وحشتناک هستند. به جای این که به او پرخاش کنید و جبهه بگیرید، می توانید بگویید که “در حالی که من و اکثریت افرادی که آزاد اندیش هستیم با شما مخالفیم، اما هر کسی یک عقیدهای دارد.” بنابراین نه تنها به او توهین نکرده اید، بلکه نظر خود را با ظرافت بیان کرده اید.


6- درست صحبت کنید.

 روی گسترش دایره لغات خود کار کنید و به وضوح صحبت کنید. کلمات را به طور کامل ادا کنید. از کلمات عامیانه استفاده نکنید و مدام برای گفته های خود، قسم نخورید. از کلماتی مانند “باید” و “ممکن است” به جای “نه” و “نمی توانم” استفاده کنید. با این که مصدر این کلمات فرق می کند اما مفهوم را کامل بیان می کنند.- مانند یک ملکه رفتار کنید:

1- به نحوه خندیدنتان توجه کنید. 

گر چه یک ملکه به ندرت خندان یا عصبانی است، اما معمولا راضی و خوشحال است و شایسته نیست منفی و شاکی به نظر برسد

 • یادگیری نحوه خندیدن با چشم ها، مهم است – مردم قادرند خنده الکی و دروغ را تشخیص دهند، اما لبخند زدن با چشم ها باعث می ‌شود واقعی به نظر برسید.

2- موقر و برازنده باشید.

وضعیت مناسب بدنی را تمرین کنید. آرام، متفکرانه و با وقار حرکت کنید. بخشی از ایفای نقش مثل ملکه این است که آراسته و ظاهری متناسب داشته باشید.

 • یک راه خوب برای برازنده بودن و تناسب اندام، یوگا یا شرکت در کلاس رقص است. وقتی با بدنتان آشنا شوید، می توانید مانند ملکه حرکت کنید. همیشه سرتان را بالا بگیرید و شانه هایتان را عقب نگه دارید.

3- آراسته قدم بردارید.

 به Charlize Theron در سفید برفی و شکارچی فکر کنید. به Helen Mirren در ملکه فکر کنید.همه آن ها شاهانه، موزون و زیبا قدم می زدند.


- مانند یک ملکه فکر کنید:

1- اعتماد به نفس داشته باشید. 

 چرا اطمینان ندارید؟ شما فوق ‌العاده هستید و همه شما را دوست دارند. شما شگفت انگیز، باهوش، و دارای شخصیت عالی هستید. پس، سرتان را بالا بگیرید.

 • اگر اعتماد به نفس سخت است، تنها با مثبت اندیشی شروع کنید. هرچه نسبت به اطرافتان بیش تر با دید مثبت نگاه کنید، مثبت اندیش بودن در مورد خودتان آسان تر خواهد بود. این کار یک شبه انجام پذیر نیست، اما یک دیدگاه مثبت قبل از این که حتی متوجه شوید، می تواند جهان را بر وفق مراد شما بچرخاند.

2- باور داشته باشید که سرنوشت چیزهای عالی برای شما مقدر کرده است.

اگر اعتقاد داشته باشید که فردی توانمند هستید، هدف خود را دنبال می کنید؛ و اگر اعتقاد نداشته باشید، این کار را انجام نمی دهید؛ به همین سادگی.بنابراین اعمالتان، نحوه نگاه دیگران به شما و نحوه نگاه شما به خودتان تحت تاثیر قرار می گیرد. 


3- از خواسته های جسورانه نترسید.

شما لایق هرآنچه هستید که دوست دارید؛ هستید، درسته؟ مردم همیشه می گویند نه، خب چرا سوال نکنید؟ به رئیستان بگویید حقوقتان را افزایش دهد، به دوستتان بگویید که کم تر چرت و پرت بگوید. اگر سیاست مدار، منصف و با شخصیت باشید، خواسته هایتان غیر منطقی تلقی نمی شوند.

 • یادتان باشد این کار بهانه ‌ای برای خودخواه بودن نیست. خواسته‌ های جسورانه شما ، باید خوب و منصفانه باشد. 

4- در بیان عقایدتان تردید نکنید.

 یک ملکه روی اعتقادات و عقایدش استوار است و می داند چه می خواهد. از آن جایی که خیلی مصمم است، روی حرف خود می ماند و دل دل نمی کند زیرا می داند که چه چیزی بهتر است!

 • و اما خواسته های جسورانه شما؟ آن ها هم باید تزلزل ناپذیر باشند. مثلا وقتی درخواست اضافه حقوق دارید، به چشمان رئیستان نگاه کنید و زمانی که نه می گوید، سرتان را پایین نیندازید. در این موقعیت دیگر اصرار نکنید، منتها از موضعتان هم کناره گیری نکنید. و وقتی به خواسته خود نرسیدید؛ شکایت نکنید چون فردایی هم وجود دارد.

5- متواضعانه فکر کنید. 

ملکه بودن به معنای رهبر و سر دسته بودن نیست. از طرف دیگر، یک ملکه می داند که او واقعا تفاوت چندانی با اطرافیان ندارد. آن ها هم انسان هستند!

 • اما چگونه این کار را انجام دهید؟ چون یک ملکه، در تمام زندگی خود ملکه بوده و خودش آن را قبول دارد، در اتاقی دور از چشم بقیه می نشیند و روی کارش تمرکز می کند. او نیازی به این که کانون توجه دیگران باشد و یا جلوی او خم و راست شوند، ندارد. او فقط می خواهد با احترام با او رفتار شود. همین.

6- شکست را پلی به سوی موفقیت بدانید.

یک ملکه هرگز از شکست خوردن نمی ترسد. او بعد از شکست، استراتژی و راهکار خود را کامل تر می کند. 

پس مانند تمام انسانها ،ملکه‌ ها هم شکست می‌خورند.منتها می‌دانند که چطور بعد از شکسته شدن ترمیم شوند!

 • هر چه بیش تر شکست بخورید، بیش تر تلاش می کنید. تلاش بیش تر هم به منزله ی بهتر شدن در انجام کارها تلقی می شود. بعلاوه هرچه بیش تر شکست بخورید، بیش تر می دانید که چه کاری را انجام ندهید.                    بنابراین با شکست، ملکه بودن خود را کامل می کنید.


نکات

 • همیشه با احترام رفتار کنید. مردم با نگاهی که کوچک شمرده شوند، مخالفند.
 • الگوی مناسب خود را بیابید و تحقیق کنید که بیش تر می توانید شبیه کدام ملکه رفتار کنید.
 • به عکس های ملکه های مدرن نگاه کنید و سعی کنید شبیه آن ها باشید.


هشدار مهم

 • اگر با فیس و افاده رفتار کنید، ممکن است مردم از شما بیزار شوند.