چند نکته جهت کنترل استرس
1-خانه را به محل امن و آرام برای همه اعضای خانواده تبدیل کنید و از شرایط قرنطینه خانگی جهت انجام کارهای عقب افتاده خود استفاده نمائید.

2-داشتن افکار مثبت و دور کردن افکار منفی، بدبینی، افسردگی، اضطراب و نگرانی در مورد ابتلا به بیماری باعث کاهش سیستم ایمنی و دفاعی بدن شده و بدن را در مقابل ویروس ضعیف یا ناتوان می کند.

3-با کسانی که دوستشان دارید و آرامتان می کنند تلفنی صحبت کنید و یا برایشان پیام‌های دوستانه، مهربانانه، از سر مهر ارسال کنید.

4-بپذیرید که همه چیز در کنترل شما نیست، سعی کنید برنامه زندگی عادی خود را حفظ کنید، همچنین در حضور کودکان در مورد اخبار بد صحبت نکنید.

5- نفس‌های عمیق بکشید تا بدنتان آرام بگیرد و هورمون‌های استرس دور شوند، از تکنیک‌های آرام بخش عضلانی، تمرینات ذهن آگاهی و یوگا استفاده کنید تا استرس شما کنترل شود.

6-اگر در خانه مانده اید استراحت کنید، خواب خوب و رژیم غذایی سبک به تقویت سیستم ایمنی کمک می‌کند.7- ورزش در خانه باعث کاهش استرس و  ایجاد آرامش می شود، از آنها غافل نشوید.

8-با اعضای خانواده فیلم کمدی وخنده دار ببینید، دیدن برنامه ها و فیلم های خنده دار برای مدت زمانی ذهن شما را از استرس و افسردگی دور میکند.9-موسیقی آرامش بخش استرس و اضطراب را کاهش می دهد، انجام کارهای کوچک لذت بخش مثل مطالعه، نقاشی کردن می تواند به کاهش استرس و ایجاد احساس خوب کمک کند.

10- قهوه و کافیئن در این شرایط پر استرس خوب نیست تا جائی که میتوانید از نوشیدن آنها اجتناب کنید و دم نوش های آرام بخش را جایگزین آنها کنید.11- از موقعیت‌های استرس زا دوری کنید، رعایت توصیه  شستن دست‌ها از همه چیز مهم تر است .

12-سراغ رسانه هایی که به هر دلیلی موجب ناراحتی تان می شوند نروید ، نگذارید شایعه، استرس وخبر های بد ، اضطراب ذهنتان را آزار دهد.